ČASTÉ OTÁZKY

Nač se nejčastěji ptáte?


Jaká je kapacita klubu (kolik dětí na den)?
Kapacita na den je 15 dětí. Pokud zájem rodičů převažuje kapacity klubu, vedeme čekací listinu náhradníků, kteří jsou přijímáni podle volných kapacit a kritérií přijetí.

Jak velké děti k nám dochází?
Spodní věkovou hranici máme nastavenou od 3 let, ovšem není to hranice ostrá a pokud adaptační dny proběhnou v pořádku, děláme i u mladších dětí výjimky. Jinými slovy, každé dítě je jiné a některé může být zralé na docházku již před 3. rokem věku a jiné o poznání později. Naše zkušenost je taková, že blíže k druhému roku věku je přeci jen brzy. K tomu ještě jsou požadavky na dítě v zimních měsících přirozeně mnohem větší.
Co se horní věkové hranice týká, tak ta je, vzhledem k tomu, že fungujeme jako předškolní zařízení, zhruba 6 let.

Jak probíhá adaptace? Mohou z počátku děti doprovázet jejich rodiče?
Mohou a často je to vhodné. Většina dětí vítá, má-li možnost poznat nové prostory a lidi kolem sebe v blízkosti někoho důvěrně známého. Jak ale dlouho je takový doprovod třeba, je různé. Někomu stačí jedna, dvě návštěvy, jiný vyžaduje měsíc a pro některé děti je zase delší setrvávání rodičů spíše na škodu. Důležité vždy je, aby sami rodiče měli tento moment vnitřně zpracovaný.

Které dny fungujeme a jaký je model docházky?
Aktuálně je klub v provozu od pondělí do čtvrtka a rodiče si v případě modelu 2 a 3denní docházky mohou vybrat, které konkrétní dny bude jejich dítě klub navštěvovat.

Je možná náhrada docházky?
V případě 2 a 3denní docházky mají rodiče nárok za řádně omluvené dny na náhradní docházku dítěte, a to s ohledem na kapacitu klubu.

Jak to děti zvládají během zimy?
Zima je při pobytu v přírodě samozřejmě o něco náročnější pro nás všechny a i každý jedinec má své limity jinde. Toto také zohledňujeme a denní režim přizpůsobujeme dle aktuálních potřeb nás všech. Je důležité, aby byli všichni dostatečně vybaveni a měli vždy i náhradní oblečení. Někdy je třeba jen trochu zkrátit pobyt venku a jindy zase udržet děti, aby se příliš nesvlékaly. :)

Vážení rodiče,

pokud by Vás zajímalo cokoliv, na co jste zde ani jinde na našich webových stránkách nedostali odpověď, neváhejte využít stránku Kontakty a ozvat se nám.

“Lidská náruč je tak prostorná, že je s to obsáhnout celý svět.”